with Комментариев нет

Медсестринство у будь-якій країні світу, в тому числі і в Україні, є найчисельнішим загоном медичної спільноти, зазначила Міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова під час відкритої онлайн-лекції «Проблемні питання розвитку медсестринства в Україні», яка в понеділок відбулася у Черкаському медичному коледжі.

На сьогодні у галузі охорони здоров’я, повідомила Міністр, працює понад 592 тисячі спеціалістів з медичною освітою, понад 403 тисячі з яких – молодші спеціалісти з медичною освітою, бакалаври та магістри сестринської справи. Майже 73 відсотки молодших спеціалістів з медичною освітою – це медичні сестри. «Цілком зрозуміло, що саме від медичних сестер, фельдшерів, акушерів значною мірою залежить якість надання медичної допомоги громадянам», — резюмувала керівник МОЗ України.

«Медична сестра, акушерка, фельдшер – це ті фахівці, які супроводжують людину протягом усього її життя: від народження – до останнього подиху. Будь-які реформи, що проводяться у вітчизняній галузі охорони здоров’я, неможливі без участі медичних сестер, фельдшерів, акушерок, усього середнього медичного персоналу», — наголосила Раїса Богатирьова. Тому, на її думку, вдосконалення медичної освіти в Україні неможливе без певних кроків і у реформуванні ступеневої медсестринської освіти, надання можливості фельдшерам, медичним сестрам, акушеркам, іншим молодшим спеціалістам з медичною освітою удосконалювати свої знання за відповідною ступеневою освітою.

У 1860 році Флоренс Найтінгейл відкрила у Лондоні першу у світі школу для підготовки сестер милосердя, і тим самим започаткувала системну підготовку медичних сестер у відокремлених навчальних закладах, нагадала Раїса Богатирьова. Цей принцип, зауважила вона, і нині є визначальним для усіх держав світу. На сьогодні в Україні підготовка молодших спеціалістів з медичною та фармацевтичною освітою, бакалаврів і магістрів медсестринства здійснюється у 120 вищих медичних (фармацевтичних) навчальних закладах І – ІV рівнів акредитації. В країні функціонує 76 медичних (фармацевтичних) коледжів, два інститути медсестринства, два відділення медичних університетів. До навчального процесу залучається 8529 викладачів.

Нині у сестринській освіті, повідомила Раїса Богатирьова, ефективно впроваджуються нові форми навчання. Відкриття Інституту медсестринства у складі Тернопільського державного медичного університету імені І.Я. Горбачевського дозволило відкрити нову дистанційну форму навчання для медичних сестер за рівнями бакалавра і магістра, в тому числі, для іноземних громадян.

МОЗ України дбає про відповідність рівня медсестринської освіти в Україні європейським стандартам, для чого, окрім іншого, в нашій країні впроваджено ступеневу освіту, яка передбачає підготовку медичної сестри. Міністерство охорони здоров‘я України працює над подальшим розвитком ступеневої медсестринської освіти (дипломована медична сестра, медична сестра-бакалавр і медична сестра-магістр), і першочерговим завданням в цьому напрямку є створення нового стандарту освіти з магістратури зі спеціальності «Сестринська справа», розповіла Міністр.

«Наша мета – європейський диплом медика кожному випускнику вищого медичного навчального закладу країни. Втім, запроваджуючи міжнародні стандарти підготовки медичних сестер, ми повинні зберегти національне надбання вітчизняної вищої медичної школи, яка має у світі беззаперечний авторитет», — підкреслила Раїса Богатирьова. Вона відзначила, що зусилля України у реформуванні медсестринської освіти визнані у світі, і медичні сестри, акушерки та фельдшери з України працюють у всіх куточках світу.

«Без перебільшення можна сказати, що професія медичної сестри є унікальною. Кожна людина, якій потрібна допомога медичної сестри чекає від неї не лише високого професіоналізму, але і великого співчуття, чуйного ставлення, тієї душевної теплоти, яка так необхідна людині у боротьбі з недугою», — сказала керівник МОЗ України. Нині, за її словами, кожен медичний працівник повинен забезпечувати індивідуальний підхід до хворого, вміти співпрацювати з родинами пацієнтів, набувати якостей менеджера та психолога у сфері ділових і людських відносин, і це, насамперед, стосується медичної сестри, фельдшера.

Публічну лекцію Міністра охорони здоров’я України на офіційному сайті прослухали 12 тисяч осіб, а ще 26,5 тисяч студентів медичних коледжів із питань медсестринства мали можливість дивитись виступ в онлайн-режимі у власних аудиторіях та ставити запитання Міністру. Також до перегляду публічної лекції було підключено 15 лікарень країни. Зв’язок між Черкаським медичним коледжем та іншими учасниками заходу здійснювався за допомогою унікальної Захищеної багатоточкової системи телеконференцій (ЗБСТ), розробленої фахівцями Інженерно-технічного центру МОЗ України.