with Комментариев нет

Час навчання у нашому медичному коледжі збігається з періодом самовизначення, дорослішання та змужніння кожного з юнаків та юнок.

Нині ми є  свідками політичної, економічної, та що найголовніше – моральної кризи в Україні.
Такі потрясіння  бували в різні часи, та головне питання для молодої людини: «З КИМ БУТИ? ЯКИМ БУТИ?»

Тому  хороші приклади життя — служіння  наших предків своєму народу є спасительними.

Сім’я Терещенків, нащадки гордих чернігівських козаків, є знаними київськими меценатами  та залишила по собі  і чудові колекції картин,  і лікарні та приюти для бідноти, навчальні заклади, храми… Девізом на гербі сім’ї Терещенків, що отримала дворянський титул як визнання заслуг перед Вітчизною, були слова: «ПРАГНЕННЯ ДО  СУСПІЛЬНОЇ КОРИСТІ».

В одному з київських  їхніх будинків  нині знаходиться Національна наукова медична бібліотека (вул. Л.Толстого,7), куди ми і завітали із студентами.  Безкоштовна реєстрація та відвідування дає  неоціненну можливість користуватись багатющими фондами книгозбірні.

Ми також побували у приміщеннях, які збереглися  упродовж  100 років. Одне з них    —   зал нових надходжень книжок ( раніше був кабінетом господаря  —   О.Н. Терещенка, де збережені  меблі, дерев’яна різьблена стеля, сейфи, ламбрекени на вікнах)  і кожен із студентів обрав собі щойно видані книги з усіх галузей медицини.

За годину опрацювання літератури ми вже влаштували  «експрес» — прес-конференцію: «Що запам’яталось з прочитаного?»

Хтось цікавився реабілітологією, хтось —  військовою медициною, лікуванням продуктами бджільництва, медичною психологією. Обмін враженнями від прочитаного збагатив нас, як і відвідування цього чудового закладу.

 

Шановний читачу, а саме Ви – записані до цієї знаменитої медичної бібліотеки, якій вже  більше  восьмидесяти  років?

 

                                      Викладач  медсестринства у неврології та психіатрії  ДАНІШ ТЕТЯНА

[print_gllr id=465]