with Комментариев нет

4

7 квітня 2014 року на базі ВНЗ Київського медичного міського коледжу було проведено студентську науково-практичну конференцію до Всесвітнього дня здоров’я присвячену трансмісивним інфекціям під гаслом «Маленький укус — джерело великої небезпеки». У конференції приймали участь близько 80 осіб. Керівником студентських пошуково-дослідницьких робіт була викладач медсестринства в інфектології Дацюк Вікторія Василівна.

Трансмісивні хвороби  – це велика група захворювань,які налічують близько 200 нозологічних форм. Переносниками інфекції є невеликі організми,які можуть переносити хворобу від однієї людини до іншої,із одного місця в інше. Вони можуть створювати загрозу для людей вдома,на вулиці,на роботі та під час відпочинку та поїздок.

У зв’язку з розвитком туризму, глобалізації торгівлі,змінами клімату,міграцією населення підвищується ризик розвитку трансмісивних хвороб в Україні та в цілому світі.

Зокрема,в Україні  щорічно реєструються випадки завезеної малярії. Так у 2012 році зареєстровано 60 випадків, у 2013 – 76.В Житомирській обл. у 2012 році зареєстровано 2 випадки захворювання серед осіб,які перебували в ендемічних на малярію територіях.

Із ключовими доповідями виступили студенти медичного коледжу, де були розкриті питання статистики  в Україні таких хвороб як хвороба Лайма, кліщового енцефаліту та малярії, а також особливостей перебігу,лікування та діагностики. Особливу увагу було приділено профілактиці трансмісивних хвороб в Україні.

Викладач медсестринства в інфектології
Дацюк В.В.

1

2

3