with Комментариев нет

В Київському міському медичному коледжі  з 28.03 по 30.03.2017 р. відбувся трьохденний тренінг на тему:  «Реформування ВІЛ-послуг у дії» під лозунгом «За кожне життя разом» за підтримки USAID Deloitte Consulting Overseas Projects LLC та HEALTHRIGHT International «Право на здоров’я».

ВІЛ-інфекція/СНІД відноситься до соціально-небезпечних хвороб,що на національному рівні перетворюється на загрозу  національній безпеці України. За даними європейського центру епідемічного моніторингу ВІЛ/СНІДу частота нових випадків ВІЛ в Україні перевищує показники європейських країн.

З 1987 р. по січень 2016 р. офіційно було зареєстровано 264.489

ВІЛ-позитивних осіб, з яких число хворих на СНІД становило 75.577 чол.,

35.425 осіб померло від СНІДу.

Мета тренінгу:

  • акцентувати увагу студентів – медиків на проблемі сьогодення — ВІЛ/СНІДу в Україні;
  • ознайомитися з епідособливостями та клінічними проявами хвороби,нормативно-правовими документам;
  • надати інформацію щодо ризиків інфікування на робочому місці та їх запобіганню.

У ролі тренерів виступали колеги з міжнародних організацій: Deloitte Consulting Overseas Projects LLC, HEALTHRIGHT International «Право на здоров’я» та викладачі інфекційних хвороб – В.П.Давиденко, В.В. Дацюк із залученням студентів МН відділення — 302, 305,307 групи, МС відділення – 31, 34 групи.

В процесі тренінгу були використані сучасні методики навчання:

  • метод збалансованих показників, що дозволив усвідомити наявність проблеми ВІЛ/СНІДу в Україні;
  • «мозковий штурм»,що дав можливість зрозуміти поняття що таке ВІЛ та ВІЛ-інфекція,СНІД-індикаторні хвороби та інше;
  • «теорія ігор» створила можливість розіграти ситуації щодо запобігання ризиків інфікування на робочому місці.

Особливе значення приділялося дотестовому консультуванню, що відображається  у наказі МОЗ України № 415, який є основним інструментом у роботі медичних працівників. Викладачі тренінгу підкреслювали важливість своєчасної діагностики  ВІЛ/СНІДу в Україні, яка включає три метода:  експрес-метод, ПЦР, ІФА  та рекомендували  студентам  анонімно перевірити ВІЛ-статус використовуючи експрес-метод в стінах КММК.

Отже, в процесі тренінгу студенти ознайомилися з методикою надання якісних і доступних  послуг людям, які живуть з ВІЛ, що в подальшому сприятиме підвищенню професіоналізму медичних працівників у соціумі.

Підготувала: викладач медсестринства      в інфектології Дацюк В.В.