with Комментариев нет

37muC9gpp8wСоті групи з викладачем історії України Романовою Л.О. відвідали Музей голодомору в Києві. Такий підхід, як тут, не зовсім звичний для українських музеїв. Одна справа, коли ми розповідаємо про голодомор: про селянські знаряддя праці, про «чорні дошки», про вози, про жорна. А інша річ, коли до всього цього можна доторкнутися руками.

 

Меморіал складається з кількох частин. На вході, який відкривають кам’яні янголи-охоронці і чорне каміння з нерівною поверхнею, що символізує ріллю, центром є скульптура «Гірка пам’ять дитинства». Це не тільки натяк на закон «про 5 колосків», а й пам’ятник тим, хто помер під час Голодомору, тим, чиє дитинство припало на Голодомор, і тим, хто не народився внаслідок найабсурднішого злочину, який можна було вчинити проти цілого народу.

Музей, як свідчить його назва, це радше таки меморіал — ніж музей у традиційному розумінні. Він організований так, що студенти не тільки отримали певну інформацію, але і досвід, і переживання. Екскурсія була дуже пізнавально, тим більше, що в експозиції є листи, документи і промовисті цитати більшовицьких лідерів.

Qj4SiLW-DSc  fzDvFGJjNL4

3 2

1